ACSE Sp. z o.o.


Gdzie stosuje się przetworniki ciśnienia?

Dodano: 2021-11-28

WWW: https://acse.pl/

Telefon: + 48 12 415 05 09

Miejscowość: Kraków

Adres: Pachońskiego 2A

Kod pocztowy: 31-223

Źródło: https://acse.pl/przetworniki-cisnienia/


Autor: Natasza TomaszewskaOpis:


Od wielu lat działa na polskim rynku firma produkująca czujniki temperatury i termopary wykorzystywane w wielu branżach gospodarki. Przedsiębiorstwo to zajmuje się też importem i kompletacją urządzeń dla wielu firm, potrzebujących dobrej jakości aparatury kontrolno-pomiarowej. Aby poznać jego pełen asortyment, wystarczy odwiedzić stronę tacse.pl

W takich branżach jak energetyka, ciepłownictwo, czy przemysł chemiczny i spożywczy wykorzystuje się dostępne w ofercie wspomnianej firmy przetworniki ciśnienia służące do pomiaru ciśnienia gazów lub cieczy, a także do monitorowania i kontrolowania ich poziomu. Przy pomocy przetworników można mierzyć różnicę ciśnienia absolutnego i względnego. Ciśnienie to, obok temperatury i wilgotności, parametr najczęściej mierzony w procesach produkcji. Specyfikacja i zasada działania tych urządzeń są dokładnie przedstawione na stronie wspomnianej firmy. 

W asortymencie przedsiębiorstwa dostępne są różne przyrządy do mierzenia ciśnienia, dlatego każda branża znajdzie takie, które będą spełniać oczekiwania. Można tam między innymi znaleźć rozmaite sensory tensometryczne mocowane na membranie pomiarowej, które cechują się ogromną odpornością na uderzenia czy wibracje, jednak mają niską czułość. Oferta firmy obejmuje również czujniki i przetworniki ciśnienia:

  • piezorezystancyjne,
  • indukcyjne,
  • pojemnościowe,
  • piezoelektryczne,
  • elektroniczne.

Wybierając, warto zwrócić uwagę na zakres pomiarowy, który nie powinien być ani zbyt wąski, ani za szeroki. Ważne są też materiały, z jakich wykonany jest przetwornik, zwłaszcza przy kontakcie przyrządu z mierzonym medium. W razie problemów z wyborem zawsze można zwrócić się do specjalistów firmy, którzy precyzyjnie dobiorą przyrządy do potrzeb.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

prace.edu.pl

Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek

Stalgar

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.