Centrum Medyczne MEDGEN


Cukrzyca noworodkowa - cena badania

Dodano: 2019-12-27

WWW: https://www.medgen.pl/pl/

Telefon: 501 377 150

Miejscowość: Warszawa

Adres: Wiktorii Wiedeńskiej 9a

Kod pocztowy: 02-954

Źródło: https://www.medgen.pl/pl/cukrzyca-noworodkowa-badanie-warszawa


Autor: Daria MarciniakOpis:


Niestety nawet i najmłodsze dzieci mogą być poważnie chore. Często o procesie leczenia czy ewentualnym zahamowaniu negatywnych skutków decyduje szybka i trafnie postawiona diagnoza. Cukrzyca noworodkowa jest jedną z tych chorób, które mogą zostać rozpoznane jeszcze przed ukończeniem szóstego miesiąca życia. Schorzenie to ma podłoże genetyczne. Są pewne czynniki, które mogą na nią wskazywać. Jednak tak naprawdę tylko odpowiednio przeprowadzone badania mogą ją potwierdzić. Na ich podstawie określa się typ, rodzaj cukrzycy, co jest niezwykle ważne podczas procesu leczenia.

Cena za badanie na cukrzycę noworodkową nie jest wysoka. Samo badanie jest krótkie i w Centrum Medycznym Medgen a na wynik nie trzeba długo czekać. Chociaż cukrzycę noworodkową zazwyczaj rozpoznaje się w pierwszych miesiącach życia, to pojawia się ona i rozwija już w wieku prenatalnym dziecka. Z tego powodu dziecko w łonie matki nie rozwija się prawidłowo. Niska masa urodzeniowa jest tylko jednym z czynników, który może wskazywać na występowanie cukrzycy noworodkowej. Choroba ta ma dwie odmiany: przetrwałą oraz przemijającą.

Leczenie cukrzycy noworodkowej

Przyczyną powstawania cukrzycy noworodkowej jest mutacja, błąd w genie KCNJ11. Wskazaniem do przeprowadzenia badań genetycznych potwierdzających to schorzenie są:

  • niska masa urodzeniowa,
  • kwasica metaboliczna,
  • hiperglikemia,
  • zaburzenia neurologiczne,
  • zaburzenia mięśniowe,
  • niska masa urodzeniowa.


Wszystkie te zaburzenia mogą spowodować, że dzieci, które mają kilka lat, nie będą w stanie samodzielnie mówić czy stać. Prawidłowe określenie typu cukrzycy jest niezwykle istotne. Nieleczona lub źle leczona choroba może nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne, które rzutują na całe życie pacjenta. W przypadku potwierdzenia mutacji genu KCNJ11 leczenie polega na podawaniu dziecku pochodnych sulfonykomocznika. Jest to alternatywa dla insuliny. Istotna jest także dieta, która przede wszystkim powinna opierać się na węglowodanach. Dobrze dobrana dieta w połączeniu z lekami pozwala na normalny rozwój dziecka.

 

 

 Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

TanieMilitaria.pl

Przedwczesny wytrysk ranking

Polski Materac

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.