doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl


Rodzinne w Niemczech dla Polaków

Dodano: 2019-02-17

WWW: http://www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl/

Telefon: 0049 3352 762 6818

Miejscowość: Frankfurt

Adres: Fürstenberger Str. 16

Kod pocztowy: 15-232

Źródło: http://www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl/kindergeld-w-niemczech


Autor: Zuzanna Lewandowska


Opis:


Jedną z cech dojrzałego państwa (również demokratycznego) jest rozbudowany aparat biurokratyczny. Europejskim krajem, którego instytucje są wybitnie sformalizowane, a załatwianie spraw w urzędach zabiera stosunkowo dużo czasu oraz papieru – są nasi zachodni sąsiedzi, czyli Niemcy. Choć jest to może uciążliwe dla wszystkich tych, którzy chcą (na przykład) starać się o tamtejszy zasiłek, przeznaczony na wychowanie dzieci (czyli "Kindergeld"), ma to tę mocną stronę, że przez umiejętnie skonstruowane sito wymagań nie przeciśnie się praktycznie żaden wyłudzacz świadczeń socjalnych ani oszust.

Wysokie wymagania formalne, jakie stawia przed obywatelami i emigrantami legalnie zatrudnionymi na terenie Republiki Federalnej Niemiec tamtejsze prawo, regulujące przyznawanie świadczeń rodzinnych, stwarza popyt na usługi firm prawniczych, które specjalizują się w pomocy przy przechodzeniu przez procedury tego typu. Świadczenia rodzinne są dostępne w Niemczech dla Polaków zatrudnionych tam  odpowiednio długo – podobnie jak dla wszystkich innych grup emigrantów.

Jedną z wartych uwagi kancelarii, działających we Frankfurcie, które oferują kompleksowe usługi prawne, opracowane pod kątem potrzeb Polaków, którzy osiedlili się w Niemczech, jest choćby firma prawnicza, której właścicielem i założycielem jest Ralf Weckener. To doświadczony profesjonalista, który działa przede wszystkim w branży doradztwa podatkowego od wielu lat.

Warto poznać możliwości, jakie daje skorzystanie z oferty jego firmy. Pierwszym krokiem przed podjęciem działań, jakich wymaga nasza specyficzna sytuacja, jest bezpłatne wyjaśnienie, jak problem, z którym się borykamy, wygląda dokładnie w świetle niemieckich norm prawnych.

Najczęściej klienci zwracają się do wspomnianego specjalisty z prośbą o pomoc w staraniach o świadczenia rodzinne, które są dostępne w Niemczech dla Polaków mieszkających i pracujących za Odrą zgodnie z prawem. Warto wiedzieć, że o Kindergeld można ubiegać się do czterech lat wstecz, i z reguły prośby takie są rozpatrywane pozytywnie (naturalnie w przypadku, gdy występują określone w ustawie warunki, które petent musi spełnić).Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

Twój redaktor

Iluzjonista - Filip Piestrzeniewicz

TIGLED

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.