K9 & MED Traning Center


Szkolenie z zagrożeń CBRNE – podstawowe informacje

Dodano: 2023-06-07

WWW: https://k9med.pl

Telefon: 516024319

Miejscowość: Gliwice

Adres: Płażyńskiego 38

Kod pocztowy: 44-100

Źródło: https://k9med.pl/szkolenie-cbrne


Autor: Alan ZającOpis:


Personel medyczny powinien być przygotowany do udzielenia pomocy pacjentom, którzy zostali narażeni na działanie różnych niebezpiecznych substancji. Z tego względu należy odbyć stosowne szkolenie CBRNE.

Celem tego typu kursu jest przygotowanie uczestników do wykonywania czynności ratowniczych w sytuacji zagrożenia czynnikami o charakterze chemicznym, biologicznym, radiologicznym, nuklearnym oraz wybuchowym. Warto zaznaczyć, że zajęcia dotyczą nie tylko postępowania podczas wypadków czy katastrof, ale i zamachów terrorystycznych, więc poza lekarzami, ratownikami medycznymi oraz pielęgniarkami ze szkolenia mogą skorzystać również pracownicy instytucji zajmujących się bezpieczeństwem państwowym.

Podczas kursu prowadzący scharakteryzuje poszczególne czynniki oraz przedstawi taktykę działań ratowniczych w strefie niebezpiecznej, względnie bezpiecznej oraz ewakuacji. Poza tym uczestnicy poznają techniki identyfikacji różnych niebezpieczeństw, dokonywania pomiarów za pomocą rozmaitych urządzeń, np. detektora tlenku węgla oraz dekontaminacji osób poszkodowanych i ratowników. Dodatkowo słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób współpracować z innymi podmiotami w strefie zagrożenia. Standardowe szkolenie jest podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. Kursanci powinni mieć możliwości przećwiczyć ubieranie i rozbieranie ze środków ochrony indywidualnej, udzielanie pomocy podczas noszenia stroju ochronnego. Najlepiej wybierać kursy, które odbywają się w małych grupach. Dzięki temu każdy uczestnik będzie mieć czas na zadanie pytań i uzyskanie pomocy od prowadzącego.

Na stronie internetowej k9med.pl została przedstawiona oferta firmy, która regularnie organizuje szkolenia dotyczące zagrożeń CBRNE, które są przeznaczone dla personelu medycznego.

Aby mieć pewność, że kurs został profesjonalnie przygotowany, należy sprawdzić wykształcenie prowadzącego, plan wykładów i upewnić się, że uczestnicy będą mieli dostęp do sprzętu podczas ćwiczeń praktycznych. Zawsze warto podnosić swoje kwalifikacje.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

Wesołe Przedszkole

tapetuj.pl Sklep internetowy

TAPICER 'KA Olga Hulbój

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.