Kancelaria adwokacka adw. Maciej Michalski


Kancelaria adwokacka w Polkowicach - do kogo kieruje swoje usługi?

Dodano: 2022-06-06

WWW: https://adwokatmichalski.com/

Telefon: 603121704

Miejscowość: Legnica

Adres: Adama Mickiewicza 1a

Kod pocztowy: 59-220

Źródło: https://adwokatmichalski.com/


Autor: Dariusz SadowskiOpis:


Liczne podmioty świadczące usługi prawne, czy to pojedynczy adwokaci, czy kancelarie, mogą albo skupiać się na konkretnych obszarach prawa, a nawet ściśle określonych działaniach (znane są np. kancelaria rozwodowe), albo też działać kompleksowo. Oczywiście trudno jest znaleźć podmiot, który znałby się na absolutnie wszystkich dziedzinach prawa, gdyż jest ich zbyt dużo, niemniej istotne jest, by orientował się w wielu z nich. Jest to pożądane między innymi z tego względu, że osoba prywatna może nie do końca orientować się, do jakiego obszaru prawa należy jej sprawa czy też obszary te mogą łączyć się i zazębiać. Jeszcze istotniejsze jest to w przypadku firm, które potrzebują wszechstronnej pomocy prawnej, z różnych obszarów.

Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, kancelaria adwokacka w Polkowicach, mająca oddział także w Legnicy, zaprezentowana na stronie adwokatmichalski.com świadczy usługi osobom prywatnym oraz klientom biznesowym w bardzo szerokim zakresie. Zgłaszać można się zatem do niej w przeróżnych sytuacjach, nawet skrajnych, na przykład chcąc przeprowadzić rozwód, ustalić alimenty, ubezwłasnowolnić kogoś czy oczyścić się z zarzutów, będąc osobą podejrzaną w postępowaniu karnym. Oczywiście po pomoc tę może zgłaszać się każdy, bez względu na to, czy jest osobą podejrzewaną, czy oskarżającą, chcącą rozwieść się, czy oszukaną przez niewiernego małżonka. Z usług tych często też korzystają klienci zainteresowani alimentami. Osoby, na których spoczywa obowiązek alimentacyjny, zwykle chcą płacić możliwie najmniejsze alimenty, zaś ci, którzy je pobierają, często zgłaszają się do kancelarii w celu ich podwyższenia. Wówczas rola adwokata polega też na wykazaniu, że osoba zobowiązana do płacenia alimentów jest na tyle dobrze sytuowana, iż można zwiększyć zasądzoną kwotę.

Warto też wiedzieć, że na wszechstronną pomoc można liczyć również w obszarze prawa karnego. Jest ono zwykle kojarzone z osobami, którym stawia się jakieś zarzuty, jednak rola prawników z tej firmy nie ogranicza się do obrony osób będących w takiej sytuacji. Do kancelarii mogą też zgłaszać się osoby, które zostały pokrzywdzone w wyniku przestępstwa i chcą być oskarżycielami posiłkowymi, by zwiększyć szansę na skazanie winnej przestępstwa osoby. Jeszcze inną opcją jest ubieganie się o zadośćuczynienie czy nawiązkę od sprawcy czynu.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Perfect Bust

LUPU s.c.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.