Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewa Kotewicz


Jakie porady prawne są udzielane w Sosnowcu?

Dodano: 2022-12-29

WWW: http://adwokat-kotewicz.pl

Telefon: 698 272 197

Miejscowość: Sosnowiec

Adres: Modrzejowska 20

Kod pocztowy: 41-200

Źródło: http://adwokat-kotewicz.pl/


Autor: Gabriel MrózOpis:


Do kancelarii prawnych klienci zgłaszają się z różnymi problemami. Jakie sprawy są najpopularniejsze? Adwokaci często rozpatrują zagadnienia związane z prawem rodzinnym, spadkowym, karnym i cywilnym. Na stronie internetowej pod adresem adwokat-kotewicz.pl można dowiedzieć się więcej na temat świadczonych przez nich usług.

Po porady prawne w Sosnowcu wybierają się na przykład osoby planujące wzięcie rozwodu. Mogą skonsultować między innymi:

  • wysokość alimentów i ustalenie miejsca pobytu dziecka,
  • opracowanie harmonogramu spotkań z dziadkami i rodzicami,
  • podział majątku,
  • ograniczanie władzy rodzicielskiej,
  • rozwód z orzekaniem o winie,
  • ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa.

Prawnik wyjaśni obowiązujące w Polsce przepisy i przedstawi ich interpretację w odniesieniu do konkretnej sytuacji. Na życzenie klienta może zająć się złożeniem pozwu, dopracowaniem formalności procesowych oraz reprezentowaniem w sądzie. Rozwodnicy często korzystają też z mediacji i negocjacji, których celem jest poszukiwanie kompromisu.

Każdy człowiek powinien znać swoje prawa i obowiązki wynikające z przepisów. Porady prawne udzielane są każdemu, zarówno osobom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Adwokaci zajmują się na przykład sprawami karnymi. W ich zakres wchodzi spowodowanie wypadku komunikacyjnego i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych. Kancelaria oferuje obronę podejrzanego na etapie postępowania przygotowawczego, przed prokuraturą, policją oraz urzędem celnym. Adwokaci od spraw karnych reprezentują klienta przed sądami we wszystkich instancjach. Podejmują się też sporządzania aktów oskarżenia i składaniem wniosków o odroczenie kary pozbawienia wolności.

Polacy często borykają się też ze sprawami spadkowymi. We współpracy z kancelarią adwokacką mogą podważyć testament, przyjąć lub odrzucić spadek. Prawo cywilne natomiast obejmuje ochronę praw własności i posiadania, sporządzanie projektów umów, wnoszenie o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie.

Czym kierować się przy wyborze adwokata? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego specjalizację. Każdy prawnik zajmuje się wybranym przez siebie obszarem prawnym. Klienci doceniają osoby, które porozumiewają się w przejrzysty sposób, co ułatwia podejmowanie decyzji w zakresie pozwów i obrony. Cennik usług prawniczych powinien być przejrzysty.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

Wesołe Przedszkole

tapetuj.pl Sklep internetowy

TAPICER 'KA Olga Hulbój

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.