Kancelaria Wyoming LLC


Czy polskie firmy rejestrowane w USA muszą prowadzić tam fizyczną działalność?

Dodano: 2023-12-15

WWW: https://wyoming.com.pl

Telefon: +48 22 128 49 19

Miejscowość: Cheyenne

Adres: Carey Avenue 2120

Kod pocztowy: 82-001

Źródło: https://wyoming.com.pl/page/wlasna-firma-w-usa


Autor: Zuzanna Lewandowska


Opis:


Chcąc skupić się na rozwoju biznesu, wiele polskich firm decyduje się na skorzystanie z możliwości przeniesienia działalności do miejsca, gdzie można założyć i prowadzić spółkę komandytową lub z ograniczoną odpowiedzialnością, bez ujawniania danych właściciela w żadnym rejestrze. Przedsiębiorcy zainteresowani tym rozwiązaniem mają możliwość skorzystania z takiej opcji bez opuszczania kraju. Wystarczy tylko skontaktować się z podmiotem, który zajmie się rejestracją firmy.

Osobom marzącym o prowadzeniu działalności w kraju przyjaznym przedsiębiorcom może pomóc Kancelaria Wyoming. Jest to firma konsultingowa świadcząca usługi m.in. polskim klientom, którzy pragnęliby cieszyć się wolnością gospodarczą i stabilnym systemem prawnym. Zamierzając skorzystać z takiej opcji, należy skontaktować się z tą firmą, która:

  • dobierze najlepszy dla klienta model biznesu,
  • mianuje przedstawiciela prawnego spółki,
  • przygotuje uchwały początkowe,
  • zarejestruje przedsiębiorstwo w rejestrze stanowym, będącym odpowiednikiem polskiego KRS,
  • złoży wniosek o nadanie numeru podatnika (EIN),
  • wystąpi o certyfikaty i licencje niezbędne do legalnego prowadzenia biznesu w stanie Wyoming.

Warto wspomnieć, że zarejestrowane w USA polskie firmy, takie jak Limited Liability Company (LLC), są zwolnione z odprowadzania składek ubezpieczeniowych, bez względu na to, gdzie fizycznie prowadzą działalność. 

Już wielu polskich przedsiębiorców zdecydowało się na przerejestrowanie swoich biznesów do Stanów Zjednoczonych, nie tylko ze względu na bardziej liberalne przepisy podatkowe. Powodem takiego działania jest również to, że amerykańskie prawodawstwo gwarantuje bezpieczeństwo majątkowi osobistemu. W przypadku upadłości firmy komornik nie ma prawa go zająć. 

Należy dodać, że zagraniczni właściciele firm zarejestrowanych w USA, ale fizycznie nieprowadzących działalności na terenie tego kraju, nie są obiektami zainteresowania tamtejszego fiskusa. Spółki takie są zwolnione z prowadzenia księgowości, bilansów itp. Wystarczy tylko raz w roku złożyć „zerową” deklarację podatkową, czym również zajmie się kancelaria.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

Twój redaktor

doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl

Iluzjonista - Filip Piestrzeniewicz

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.