Klinika Złotowska dr Kubasik


Korekta uszu w Poznaniu - kto ją wykonuje?

Dodano: 2022-06-28

WWW: https://klinikazlotowska.pl/

Telefon: 607229933

Miejscowość: Poznań

Adres: Złotowska 63

Kod pocztowy: 60-189

Źródło: https://klinikazlotowska.pl/chirurgia-malzowin-usznych/


Autor: Kornelia DudaOpis:


Odstające uszy mogą być problemem zmniejszającym poczucie atrakcyjności i mającym negatywny wpływ na pewność siebie lub samopoczucie. Osoby borykające się z tą przypadłością decydują się często na korektę proponowaną w Klinice Złotowska. Jest to placówka z doświadczonym personelem, który ma na koncie szereg przeprowadzonych zabiegów. Korekta uszu w Poznaniu znajduje zastosowanie zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Podobne operacje są przeprowadzone wśród osób chcących zmniejszyć uszy, zmienić kształt ich płatków oraz sprawić, by nie były odstające. Zapisują się na nie osoby po wypadkach, urazach i różnego rodzaju chorobach.

Niekiedy specjaliści przeprowadzają zabiegi wśród najmłodszych, którzy ukończyli 8. rok życia. W tym okresie tkanka chrzęstna, która buduje małżowinę, powinna być w pełni ukształtowana. Korekta koncentruje się na modelowaniu poszczególnych części uszu, a niekiedy też na wycinaniu kawałka chrząstki w momencie, gdy muszla ucha jest za duża. Specjaliści wykorzystują specjalne szwy, ułatwiające nadawanie tym częściom ciała pożądanego kształtu. Zmniejszają one kąt nachylenia między czaszką a małżowiną, dzięki czemu zaczyna przylegać bliżej głowy.

Na korektę uszu decydują się często ludzie młodzi, u których uszy są przyczyną kompleksów pojawiających się z reguły w okresie dojrzewania. Jest ona przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, dzięki czemu podawanie narkozy nie jest konieczne. Zazwyczaj chirurdzy korygują odstające małżowiny. Zmieniają ich kształt i pozbywają się wad płatków uszu. Celem podejmowanych przez nich czynności jest przywrócenie odpowiedniego wyglądu tych części ciała.

Warto wspomnieć, że chirurgia plastyczna koncentruje się nie tylko na pozbyciu się kosmetycznych defektów, ale też rekonstrukcji części ciała, które na skutek różnych wydarzeń uległy zniekształceniu. Specjaliści podejmują się więc zabiegów usuwania wady wrodzonej, jaką jest guzek Darwina i pomagają pacjentom z niewykształconymi strukturami uszu oraz brakami małżowin.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

POLITECHNIKA POZNAŃSKA

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.