MONDI sp. z o.o.


Operator maszyn CNC w Niemczech – podstawowe informacje

Dodano: 2023-11-02

WWW: https://mondi.pl/

Telefon: +48 500 456 300

Miejscowość: Poznań

Adres: Plac Andersa 3

Kod pocztowy: 61--89

Źródło: https://mondi.pl/oferty/praca-operator-cnc-niemcy/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Computerized_Numerical_Control
https://pl.wiktionary.org/wiki/CNC

Autor: Kornelia DudaOpis:


Obecnie w niemieckich zakładach produkcyjnych brakuje pracowników specjalizujących się w obsłudze maszyn CNC. Operatorzy tego typu urządzeń zajmują się obróbką metali oraz tworzyw sztucznych. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest odpowiedzialna nie tylko za nadzorowanie poprawnego funkcjonowania sprzętu oraz wyznaczanie norm, ale i kontrolowanie stanu technicznego tokarek, przeprowadzanie bieżących prac konserwacyjnych oraz serwisowych. Z tego względu pracodawcy mają duże wymagania dotyczące pracowników.

Operator maszyn CNC w Niemczech powinien dysponować stosownym certyfikatem, który potwierdza kwalifikacje zawodowe. Dokument można uzyskać po ukończeniu specjalnego kursu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że istnieje kilka rodzajów sterowania obrabiarkami (Siemens, Fanuc, Traub, Powermill), więc niektórzy przedsiębiorcy oczekują od operatorów dokładnej znajomości zasad pracy z danym systemem. Poza tym fachowiec powinien posiadać referencje od poprzedniego pracodawcy. W przypadku firm, które chcą zatrudnić pracowników bez doświadczenia, wystarczy, aby mieli oni jedynie dokument potwierdzający ukończenie szkoły na kierunku ślusarz lub tokarz oraz potrafili czytać rysunki techniczne. Dodatkowym atutem z pewnością będzie dobra znajomość języka niemieckiego. Na wyższych stanowiskach jest ona konieczna.

Na stronie internetowej mondi.pl można zapoznać się z różnymi ofertami zatrudnienia dla osób działających w branży logistycznej, spedycyjnej, administracyjnej czy produkcyjnej, które chcą pracować za granicą. Agencja pośrednictwa pracy funkcjonuje na rynku od lat i może zaproponować usługi na najwyższym poziomie, zarówno pracodawcom, jak i pracownikom.

Ogłoszenia zawierają niezbędne informacje dotyczące lokalizacji zakładu, wysokości miesięcznej wypłaty, formy zatrudnienia i dokładny opis wymagań oraz dodatkowych benefitów, jak np. zakwaterowanie, dopłaty do wynajmu mieszkania. Należy podkreślić, że osoba zatrudniona będzie mogła w każdej chwili skontaktować się z wykwalifikowanym konsultantem, który pomoże w dopełnieniu różnych formalności, udzieli dodatkowych informacji na temat oferty oraz zorganizuje transport. Natomiast pracodawcy mogą liczyć na to, że konsultanci znajdą kandydata, który będzie mieć odpowiednie umiejętności.

Wybór sprawdzonej agencji pracy to dobra decyzja.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

POLITECHNIKA POZNAŃSKA

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.