PPHU "BU-MOR"


Szkolenie okresowe dla służby BHP – podstawowe informacje

Dodano: 2022-10-06

WWW: https://eszkoleniabhp.com/

Telefon: 507 022 814

Miejscowość: Oświęcim

Adres: Zagrodowa 67

Kod pocztowy: 32-600

Źródło: https://eszkoleniabhp.com/szkolenie/internetowe-szkolenie-bhp-pracownikow-sluzby-bhp


Autor: Paulina MichalskaOpis:


Raczej każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych obowiązków, niezbędne jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP i dostosowanie stanowisk pracy do przepisów.

Warto wiedzieć, że pracodawcy, którzy zatrudniają więcej niż 100 osób, są zobowiązani do utworzenia służby BHP. Liczba pracowników tego typu zależy od wielkości zakładu oraz zagrożeń, jakie są obecne na jego terenie. Należy zaznaczyć, że w niektórych przypadkach inspektor może nakazać zwiększenie stanu osobowego służb. Przedsiębiorca ma możliwość przekazać zadania przeznaczone dla służb jednemu z podwładnych, który uzyska odpowiednie uprawnienia. Co warto wiedzieć na ten temat?

Służby BHP muszą uczestniczyć w szkoleniu okresowym co pięć lat. Mogą się one  odbyć w formie samokształcenia kierowanego. Oznacza to, że do zaliczenia kursu nie jest potrzebne zaangażowanie żadnego zewnętrznego podmiotu specjalizującego się w dziedzinie bezpieczeństwa pracy. Szkolenie można wygodnie przeprowadzić za pośrednictwem e-learningu. Uczestnik sam decyduje o tym, ile dodatkowego materiału powinien przyswoić, więc czas potrzebny na ukończenie szkolenia może być różny w zależności od miejsca pracy, aktualnych wymogów prawnych. Na zakończenie kursant wykonuje test sprawdzający wiedzę. Następnie otrzymuje potwierdzenie odbytego kursu. Warto zaznaczyć, że w świetle prawa zaświadczenie jest tak samo ważne, jak dokument uzyskany podczas seminarium stacjonarnego.

Na stronie internetowej eszkoleniabhp.pl można zapisać się na wiele różnych kursów przeznaczonych dla pracowników działających w rozmaitych branżach. W ofercie znajduje się również szkolenie okresowe dla służby BHP.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

prace.edu.pl

Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek

Stalgar

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.