Profilex


Przenośnik rolkowy napędzany i grawitacyjny – co wybrać?

Dodano: 2023-12-07

WWW: https://profilex.com

Telefon: +48 43 823 93 06

Miejscowość: Łask

Adres: Orchów 28a

Kod pocztowy: 98-100

Źródło: https://profilex.com/przenosniki/przenosniki-rolkowe/


Autor: Ryszard Maciejewski


Opis:


W magazynach, centrach logistycznych czy zakładach produkcyjnych najczęściej używa się zaawansowanych maszyn transportujących, dzięki którym można szybko przenosić paczki, półprodukty czy rozmaite surowce. Wśród najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców urządzeń znajduje się przenośnik rolkowy. Sprzęt występuje w wersji grawitacyjnej oraz napędzanej. Co warto wiedzieć na temat obu modeli?

Przenośnik grawitacyjny transportuje ładunki bez wykorzystania silnika. Stosowany jest najczęściej w przypadku długiej linii prostej, gdzie zachodzi możliwość konstrukcji systemu w taki sposób, aby przemieszczanie towaru było możliwe z użyciem siły grawitacji. Poza tym dobrze sprawdza się w sytuacji, gdy przedmioty są przemieszczane z piętra na poziom zero. Tego typu przenośniki można znaleźć na liniach montażowych i kompletacyjnych, transportujących produkty na krótkim dystansie. Jedną z zalet konstrukcji jest niski koszt wdrożenia. Poza tym nie generuje dodatkowych opłat stałych związanych ze zużyciem energii oraz konserwacją.

Przenośnik rolkowy napędzany pozwala na przenoszenie ładunki w bezpieczny i kontrolowany sposób. Zaawansowany system umożliwia łatwą konfigurację i tworzenie złożonych układów, które zapewnią pełną obsługę procesu. Bezproblemowo transportują ładunki pomiędzy różnymi strefami operacyjnymi na dużych dystansach. Źródło napędu zależy od indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Urządzenie generuje wysoki koszt oraz wymaga stałego dostępu do zasilania.

Warto pamiętać o tym, że aby maszyna poprawnie spełniała swoją funkcję, powinna być wykonana z najlepszych materiałów. Dodatkowo rolki muszą być mocne i dobrze wyprofilowane. W przypadku ich słabej jakości może dojść do zdarcia powierzchni, przesunięcie poszczególnych rolek i w konsekwencji zakleszczenia, uszkodzenia transportowanych przedmiotów. Poza tym przenośnik należy dobrze dobrać do rodzaju, wielkości i wagi produktów. Na stronie internetowej profilex.com można zamówić wysokiej klasy systemy transportu.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

TURBO STAR MAŁGORZATA CIESEK

SANKRA

Communication Corner

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.