PROQRES POLAND Sp. z o.o.


Kontrola jakości w przedsiębiorstwie produkcyjnym - https://www.proqres.eu/

Dodano: 2021-05-07

WWW: https://www.proqres.eu/

Telefon: 535 880 241

Miejscowość: Łódź

Adres: Aleja T. Kościuszki 23/25/5A

Kod pocztowy: 90-418

Źródło: https://www.proqres.eu/oferta/kontrola-jakosci
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kontrola_jako%C5%9Bci

Autor: Jagoda Sadowska


Opis:


Sektor produkcyjny musi podlegać rzetelnie prowadzonej i zgodnej z przepisami kontroli jakości. W przypadku jej braku wyprodukowany asortyment nie tylko może nie spełniać oczekiwań klienta w kwestii jakości produktów i komponentów wykorzystanych podczas samego procesu produkcji, ale także może odbiegać i to znacząco od oczekiwanego przez zlecającego wyglądu. 

Większość firm produkcyjnych zatrudnia specjalistów, których zadaniem jest stały monitoring zachodzących podczas codziennej pracy wytwórczej czynności, od jakości surowca, po produkt końcowy. Nie zawsze jednak tego typu praca jest wystarczająca. Nierzadko dochodzi do różnego rodzaju nadużyć kompetencji, a tym samym do wypuszczenia na rynek wytworów słabej jakości, mogących wręcz stanowić zagrożenie dla konsumenta. 

Aby mieć pewność, że kwestia kontroli w firmie jest prowadzona w odpowiedni sposób, niegenerujący żadnych sprzeciwów ze strony zamawiającego ani tym bardziej niewymagający kosztownych przeróbek, obowiązkiem przedsiębiorcy jest zlecenie weryfikacji zewnętrznej. Choć tego typu opcja może wydawać się przesadzona, gdyż dział kontroli może się poczuć niedoceniany lub też zamówienie takiego świadczenia może podważać kompetencje jego pracowników, jednak właściciel, któremu zależy na pełnej wiarygodności i rzetelności prowadzonego przez siebie biznesu, powinien nie mieć skrupułów i zlecić tego typu zewnętrzną usługę w zależności od potrzeb lub okresowo.

Warto mieć na względzie to, że kontrola jakości w przedsiębiorstwie produkcyjnym nie musi być zamówiona z uwagi na rażące nieprawidłowości. Może być po prostu testem, w jaki sposób dana firma działa i co można zrobić, by poprawić jej efektywność, co jest jak najbardziej zrozumiałe  i wpisuje się w prowadzoną w każdym przedsiębiorstwie politykę jakości.

Polecanym organizatorem, który chętnie podejmie się przeprowadzenia weryfikacji w powyższym zakresie, jest firma, która ogłasza się na stronie internetowej proqres.eu. W jej zakresie czynności pracodawca znajdzie także inne usługi, z których może skorzystać, by usprawnić funkcjonowanie swojego przedsiębiorstwa. Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

TURBO STAR MAŁGORZATA CIESEK

SANKRA

Communication Corner

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.