Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.


Xanax - jakie ma właściwości?

Dodano: 2023-06-14

WWW: https://klinika.osrodek-oaza.pl/

Telefon: 721 70 70 70

Miejscowość: Choceń

Adres: Ługowiska 1

Kod pocztowy: 87-850

Źródło: https://klinika.osrodek-oaza.pl/xanax-silnie-skuteczny-uzalezniajacy/


Autor: Jagoda Sadowska


Opis:


Osoby, które nie radzą sobie z negatywnymi emocjami, nadmiernym stresem i pogorszonym samopoczuciem, często szukają pomocy u specjalisty. Zaburzenia natury psychicznej w wielu przypadkach wymagają zastosowania farmakoterapii. Dotyczy to zwłaszcza ludzi, którzy skarżą się na nadmierny lęk, nerwicę i bezsenność. Jednym ze środków stosowanych w łagodzeniu tego typu problemów jest Alprazolam. Podaje się go ludziom, u których zdiagnozowano ataki paniki, agorafobię i zespół stresu pourazowego. 

Preparat ten jest pochodną benzodiazepiny, która nasila działanie kwasu gamma-aminomasłowego i hamuje aktywność ośrodkowego układu nerwowego. Substancja ta działa rozluźniająco i redukuje lęk. Lek stosowany przez długi czas może prowadzić do uzależnienia fizycznego i psychicznego. Należy zdawać sobie sprawę także z tego, że przeciwwskazaniami do jego używania są choroby nerek i wątroby, jaskra oraz bezdech senny. Preparat obniża sprawność psychofizyczną, co skutkuje spadkiem koncentracji i spowolnioną reakcją na bodźce. Xanax jest środkiem wydawanym wyłącznie na receptę, którego nie należy łączyć z innymi lekami psychotropowymi i alkoholem. Jego nagłe odstawienie często przyczynia się do występowania objawów zespołu abstynencyjnego. 

Uzależnienie od benzodiazepin często dotyka osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Ludzie ci zmagają się z lękiem, depresją, nerwicą i myślą, że środki farmakologiczne mogą pomóc im poradzić sobie z tego typu problemami. Po zastosowaniu preparatów uspokajających jest im łatwiej sprostać codziennym wyzwaniom. Nie wyobrażają sobie funkcjonowania w chwilach nasilonego stresu bez leków i nie wiedzą, jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami. Przyjmują preparaty, by czuć się spokojnie i zredukować napięcie. Takie zachowania mogą prowadzić jednak do uzależnienia. W klinice odwykowej OAZA oferowana jest pomoc osobom nałogowo sięgającym po środki psychotropowe. Bardzo ważne jest leczenie farmakologiczne, dzięki któremu można poradzić sobie z cierpieniem psychicznym oraz złagodzić objawy zespołu odstawiennego. W wielu przypadkach konieczna jest również detoksykacja, nad której przebiegiem czuwają lekarze. Ważny jest także udział w psychoterapii. Grupy wsparcia i sesje indywidualne uczą radzenia sobie z negatywnymi emocjami i motywują do walki ze słabościami. Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

Auto Serwis Kwiatowa

Amer Event

Wycieczkownia

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.