R-legal Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka


Prawnik FinTech - czym się zajmuje?

Dodano: 2022-11-27

WWW: https://r-legal.pl

Telefon: 516 160 748

Miejscowość: Kraków

Adres: Mogilska 13b

Kod pocztowy: 31-542

Źródło: https://r-legal.pl/oferta/fintech-i-prawo-nowoczesnych-technologii/


Autor: Witold PawlakOpis:


Pod pojęciem FinTech kryją się innowacyjne rozwiązania, powstałe z myślą o sektorze finansowym. Bazują one na nowoczesnych możliwościach technicznych, usprawniających prowadzenie działalności. Właściciele firm z tej branży nawiązują długofalowe współprace z kancelariami, realizującymi usługi na zasadzie outsourcingu. Dzięki temu płacą wyłącznie za tę pomoc, której w danym momencie potrzebują. Zatrudniani w nich prawnicy reprezentują klientów przed organami nadzoru, przyglądają się regulaminom publikowanym na stronach internetowych i mają wiedzę na temat kryptowalut. Niekiedy współpracują z e-kantorami oraz firmami udzielającymi pożyczek.

Sektor FinTech obejmuje faktoring online, płatności internetowe, bankowość mobilną oraz platformy zajmujące się analizowaniem danych. Specjalistom nie są obce również kwestie dotyczące sieci afiliacyjnych, walut cyfrowych, platform aukcyjnych i pożyczek społecznościowych. Udzielają oni porad, podczas których wyjaśniają, czym są Krajowe Instytucje Płatnicze i jakie są ich wymogi, na czym polega tokenizacja oraz czym są rozwiązania typu „but now, pay later”, czyli BNPL. Wszystkie osoby zainteresowane taką pomocą mogą zajrzeć na stronę r-legal.pl.

Należy ona do kancelarii specjalizującej się w zagadnieniu, jakim jest FinTech. Prawnik w niej zatrudniony realizuje zlecenia dla klientów o różnych potrzebach. Są to między innymi właściciele start-upów lub jednoosobowych działalności czy też osoby prowadzące duże korporacje. Kontaktują się z nim przedsiębiorcy działający w sektorze finansowym i chcący rozwijać firmę zgodnie z prawem. Korzystają oni chętnie z porad online lub udzielanych w siedzibie kancelarii, podczas których uzyskują odpowiedzi na pytania i tworzą strategię działania.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

prace.edu.pl

Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek

Stalgar

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.