REHAB Andrzej Kroszczyński


Ból pośladka — jakie mogą być przyczyny?

Dodano: 2023-02-27

WWW: https://www.rehab.pl/

Telefon: 785 752 225

Miejscowość: Warszawa

Adres: Kluczborska 9

Kod pocztowy: 01--46

Źródło: https://www.rehab.pl/choroby-i-objawy/bol-posladka-przyczyny/


Autor: Dominika SzymańskaOpis:


Każdy ból jest wywołany przez określone schorzenie, dlatego przed wyborem metody leczenia należy przeprowadzić szczegółową diagnostykę. Bez poznania przyczyny próby leczenia mogą być po prostu nieskuteczne, a w niektórych przypadkach nawet niebezpieczne dla zdrowia pacjenta. Wbrew powszechnej opinii ból pośladka występuje dosyć często, a jego przyczyny mogą być naprawdę różne. Odczuwane dolegliwości najczęściej dotyczą jednej strony i nasilają się podczas długiego siedzenia lub stania. Zwykle też ustępują podczas chodzenia, jednak absolutnie nie jest to zasadą i chory może skarżyć się na uciążliwy ból w odwrotnych sytuacjach.

Często ból promieniuje do innych części ciała, m.in. biodra, pachwiny lub nogi. W takim przypadku zwykle przyczyną jest rwa kulszowa, która silnie uciska na nerwy ze względu na powstałą przepuklinę krążka międzykręgowego. Schorzenie występuje u osób w różnym wieku, jednak najczęściej u pacjentów z otyłością lub u kobiet w ciąży. Kolejny przykład, szczególnie gdy ból promieniuje do pachwiny i biodra to choroba zwyrodnieniowa stawów. Tutaj właśnie dolegliwości nasilają się podczas chodzenia, a dodatkowo może występować uczucie sztywności i „przeskakiwania” stawu.

Oczywiście za ból w okolicy pośladka mogą odpowiadać również przeciążenia czy urazy mięśnia pośladkowego większego, mniejszego lub średniego. Wtedy jednak objawy są nieco inne (ból jest silny i nagły, a dodatkowo na skórze pojawiają się siniaki czy zaczerwienienia). 

Jak leczyć ból w obrębie pośladków?

W pierwszej kolejności chory powinien udać się na konsultację lekarską, aby poznać dokładną przyczynę odczuwanego bólu. Przy zwyrodnieniach oraz rwie kulszowej podaje się najczęściej zastrzyki nadtwardówkowe o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Tego rodzaju zabiegi są wykonywane w warszawskim gabinecie prowadzonym przez lekarza od kręgosłupa Andrzeja Kroszczyńskiego. Usługi nie są refundowane z NFZ. Pacjenci otrzymują również zalecenie, aby odbyć serię indywidualnie dobranych ćwiczeń z fizjoterapeutą. Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

TanieMilitaria.pl

Przedwczesny wytrysk ranking

Polski Materac

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.