SmileUp Stomatologia


Próchnica zęba - najczęstsza choroba jamy ustnej

Dodano: 2022-12-12

WWW: https://smileup.pl

Telefon: 603 266 466

Miejscowość: Warszawa

Adres: Romaszewskiego 10

Kod pocztowy: 01-892

Źródło: https://smileup.pl/zapobieganie-profilaktyka-i-leczenie-prochnicy-zebow/


Autor: Jagoda SadowskaOpis:


W jamie ustnej mogą pojawiać się różnego rodzaju choroby, z czego wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy. Przyczyną zdecydowanej większości z nich są bakterie, rozwijające się przede wszystkim w płytce nazębnej, dlatego właściwa higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna. Zdecydowanie jednak najczęściej we znaki daje się próchnica zęba. Staje się przyczyną utraty estetyki uzębienia, jego niszczenia, bólu oraz nierzadko straty zęba czy zębów. W dodatku szybko przenosi się na inne zęby, a nawet jest zaraźliwa - może przenosić się na inne osoby. Jak z nią walczyć?

Próchnicy można skutecznie zapobiegać, dbając o swoje zęby, niestety jednak zwykle wdrażane działania to za mało. Przede wszystkim warto wiedzieć, że do skutecznego usuwania bakterii w jamie ustnej nie wystarczą tylko szczoteczka i pasta, choćby najlepsze, z tego względu, że większość bakterii nie znajduje się na zębach. Trzeba zatem czyścić także język, wnętrza policzków, a nawet podniebienie. Osoby uskarżające się na nieświeży oddech często po wdrożeniu takich działań mogą pozbyć się tego problemu. Ogromne znaczenie ma też stosowanie nici dentystycznej, o czym wiele osób nie wie. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku ciaśniej stłoczonych zębów, dotykających się, nie da się bowiem szczoteczkę dotrzeć w przestrzenie międzyzębowe i wyczyścić powierzchnie styczne. Zabiegi higieniczne warto zakończyć użyciem płynu antybakteryjnego. Dobrym rozwiązaniem jest też sięganie po niego w ciągu dnia, na przykład gdy nie można umyć zębów - w celu oczyszczenia jamy ustnej z resztek pokarmu i odświeżenia oddechu.

Tak samo jak higiena, ważny jest inny element profilaktyki - systematyczne odwiedzanie stomatologa. Wizyty kontrolne, jakie można odbywać w gabinecie SmileUp, pozwalają wykryć próchnicę na jej początkowym etapie. W takich przypadkach jej leczenie jest mało kłopotliwe, szybkie i niebolesne. Kiedy zaś problemowi temu pozwoli się rozwinąć, dojdzie do znacznego zniszczenia tkanek zęba, a nawet może pojawić się konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

TanieMilitaria.pl

Przedwczesny wytrysk ranking

Polski Materac

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.