TRAMWAJ NA NARAMOWICE


Inwestycje Poznań

Dodano: 2018-11-14

WWW: http://tramwajnaramowice.pl/

Telefon: 61 884 20 10

Miejscowość: Poznań

Adres: Plac Wiosny Ludów 2

Kod pocztowy: 61-831

Źródło:


Autor: Natan WasilewskiOpis:


Każdemu miastu zależy na tym, by mieszkańcy mogli żyć wygodnie. To jest jednak często niemożliwe ze względu na to, że w dużych miastach często pojawiają się gigantyczne korki, które bardzo trudno pokonać. Taki problem pojawił się swego czasu w Poznaniu. Mieszkańcy osiedla Naramowice stoją po kilkadziesiąt minut w korku tylko po to, by dojechać do pracy. Z pewnością sprzyja to powstawaniu dużej ilości zanieczyszczeń i sprawia, że po części miasto zostaje wyłączone z życia.

Dlatego tak ważne jest, by najbliższe inwestycje w Poznaniu obejmowały również Naramowice. To osiedle ma infrastrukturę drogową, która jest przygotowana do tego, by być używana przez tak wiele samochodów naraz. Dlatego też nie można się dziwić, że ta część Poznania zawsze rano i po południu zamiera w ruchu. Nawet ci, którzy korzystają z autobusów miejskich, stoją w kilometrowym korku, a przemieszczanie się drogą przypomina toczenie się.

Nie da się ukryć, że taka sytuacja jest niezwykle dotkliwa dla mieszkańców, którzy chcieliby móc normalnie dojeżdżać do pracy. Dlatego też miasto przygotowało projekt nowej linii tramwajowej. Dotychczas tramwaje swoim torem nie obejmowały tego osiedla. Jednak już niedługo również na osiedlu Naramowice będzie można spotkać tramwaje, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zakładanym planem, a prace budowlane nie przedłużą się.

Projekt nowej linii tramwajowej ma składać się z dwóch etapów. Pierwszy etap będzie polegał na zbudowaniu odcinka od pętli "Wilczak" do "Błażeja". Drugi zaś ma obejmować trasę od skrzyżowania ulic Garbary/Estkowskego do pętli "Wilczak". Taki projekt ma zachęcić mieszkańców osiedla do korzystania z transportu publicznego, co oczywiście będzie miało również dobry wpływ na przyrodę. Razem z budową linii tramwajowej ma zostać przebudowana ulica Naramowicka, dlatego można spodziewać się, że zwiększy się jej przepustowość i poprawi się przejezdność z jednego końca osiedla na drugi.

Na tramwajnaramowice.pl można zasięgnąć dodatkowych informacji o tym projekcie linii tramwajowej.Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

POLITECHNIKA POZNAŃSKA

PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.