Wesołe Przedszkole


Przedszkola dla dzieci z orzeczeniem - Sosnowiec

Dodano: 2018-11-14

WWW: https://wesole-przedszkole.edu.pl/

Telefon: +48 696 442 990

Miejscowość: Sosnowiec

Adres: Ostrogórska 21

Kod pocztowy: 41-200

Źródło: https://wesole-przedszkole.edu.pl/integracja/


Autor: Witold PawlakOpis:


Twoja pociecha cierpi na zespół Aspergera albo autyzm? Boryka się z problemem niepełnosprawności?  Chcesz mądrze wspierać jej rozwój i zapewnić jak najlepszy start w przyszłość? Szukasz odpowiedniego przedszkola dla dzieci z orzeczeniem w Sosnowcu? W takim razie  powinieneś zapoznać się z ofertą Wesołego Przedszkola zlokalizowanego przy ulicy Ostrogórskiej 21.  Prowadzenie naboru do oddziałów integracyjnych to główny, ale z całą pewnością nie jedyny powód, dla którego warto zwrócić uwagę na rzeczoną instytucję.     Lista atutów, jakimi może się pochwalić jest bardzo długa.

Po pierwsze,  posiada wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę,  w której w skład wchodzą między innymi: oligofrenopedagodzy, logopedzi,  psycholodzy,  fizjoterapeuci, etc.  Wspierają rozwój maluchów w sferze  motorycznej, emocjonalnej, społecznej i intelektualnej. Zachęcają do podejmowania nowych aktywności. Pomagają  w radzeniu sobie z trudnościami i przełamywaniu kolejnych barier.  Pozostają w stałym kontakcie z rodzicami.  Po drugie, dysponuje bogatym wyposażeniem.  Na ponad pięciuset metrach kwadratowych powierzchni mieszczą się przestronne, komfortowe sale gimnastyczne, sale zabaw, łazienki, a także  Sala Doświadczania Świata ze specjalistycznym sprzętem terapeutycznym.  Znajdziemy w nim na przykład: suchy  basen z piłkami, baldachim światłowodów, kulę plazmową, zestaw do aromaterapii, klocki sensoryczne czy urządzenie do robienia baniek mydlanych. Dzięki nim maluchy ćwiczyć koncentrację uwagi i koordynację wzrokowo-ruchową, rozwinąć spostrzegawczość, zwiększyć świadomość własnego ciała,  ustabilizować napięcie mięśniowe, zdobyć kolejne doświadczenia, a także łatwiej zaadaptować się do nowych, nieznanych sytuacji.

Warto zauważyć, iż  nauka w oddziałach integracyjnych  niesie za sobą wiele korzyści nie tylko dla  dzieci borykających się z różnymi problemami,  ale również zdrowych maluchów. Dzięki obcowaniu z niepełnosprawnością  uczą się one wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.  Zaczynają rozumieć, że każdy człowiek jest inny i na swój sposób wyjątkowy. Dlatego zasługuje na szacunek.

 Dodaj komentarz:Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W OKOLICY

tapetuj.pl Sklep internetowy

TAPICER 'KA Olga Hulbój

Iluzjonista Konrad Mościński

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone | www.automatywpolsce.pl 2024.